Ozonowanie - Czartery jachtów Grecja www. Gromada Biała Woda PL

Gromada Biala Woda PL
Przejdź do treści

Menu główne:

Do czego służy oliwa ozonowana?
W skład powietrza wchodzą dwuatomowe cząsteczki tlenu. Pod wpływem wyładowań atmosferycznych lub promieniowania atomowego są one rozbijane na dwa atomy, które wchodząc w reakcję z tlenem cząsteczkowym łączą się ze sobą tworząc ozon – alotropową odmianę tlenu o symbolu O3. Obecność ozonu możemy wyczuć w powietrzu wychodząc na spacer po wiosennej lub letniej burzy – w powietrzu unosi się przyjemny, świeży zapach. Ozon może wchodzić w reakcje ze związkami organicznymi – wirusami, bakteriami, roztoczami, pyłkami roślin, może też likwidować przykre zapachy, neutralizować pyłki roślin. Ma także wiele innych właściwości.


Zastosowanie ozonu

Ozon ma właściwości bakterio- i grzybobójcze. Otrzymywany sztucznie w urządzeniach zwanych ozonatorami lub generatorami ozonu jest powszechnie i to już od wielu lat wykorzystywany w różnych działach medycyny. Już od dawna medycyna wykorzystuje go do wspierania procesów leczenia trudnogojących się ran, chorób skórnych. Bardzo dobre efekty ozonoterapia przynosi w leczeniu owrzodzeń, stopy cukrzycowej, chorób grzybiczych skóry. Skutecznie wspiera także proces leczenia chorób, które mają podłoże wirusowe. Szczególnie zadowalające efekty przynosi zastosowanie ozonu w przypadku opryszczki wargowej. Ozon od bardzo dawna stosowany jest także do dezynfekcji wody pitnej. W ostatnich latach na niektórych basenach zamiast chloru stosuje się ozonowanie wody. Właściwości ozonu wykorzystywane są także do oczyszczania klimatyzacji w samochodach. Uwalnia ją od grzybów, pleśni, zarodników i przykrego zapachu. Z ozonu korzysta także przemysł spożywczy i kosmetyczny.

Jak działa ozonowana oliwa?

Właściwości ozon postanowiono wykorzystać w kosmetologii. W trakcie badań nad ozonem wykryto, że poddając tłuszcze ozonowaniu uwalniane są z nich substancje czynne biologicznie. Najlepszymi tłuszczami do ozonowania okazały się oleje roślinne, a w szczególności oliwa z oliwek. Ozonowana oliwa ma właściwości antybakteryjne. Można ją stosować zarówno na zdrową, jak i też na skórę ze zmianami chorobowymi. Stymulując regenerację tkanek przyspiesza gojenie się ran, regeneruje tkankę nabłonkową, dotlenia, rewitalizuje i chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ozonowane oleje są bardzo skutecznymi preparatami zwalczającymi rozstępy i cellulit, mogą być stosowane w leczeniu trądziku. Wzmacniają efekty mikrodermabrazji. Ozonowany olej nawilża skórę, wygładza zmarszczki, poprawia elastyczność skóry. Dobroczynne właściwości ozonowanej oliwy nie są jedynie zasługą ozonu. Sama oliwa jest bogatym źródłem dobroczynnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E, która nie bez powodu jest nazywana witaminą młodości. To połączenie tych dwóch składników – ozonu i oliwy – sprawia, że pielęgnacja skóry ozonowaną oliwą przynosi tak dobre efekty.

Ozonowana oliwa może nam służyć do codziennej pielęgnacji ciała i twarzy. Mogą z niej korzystać nie tylko osoby ze zdrową skórą, ale także te, które mają problemy skórne. Sprawdza się między innymi w przypadku przesuszonej skóry.
Woda Aqua
Twoje życie, Twoje zdrowie
gromadabialawoda.pl
Gromada Biala Woda PL
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego