Ciekawostki - Czartery jachtów Grecja www. Gromada Biała Woda PL

Gromada Biala Woda PL
Przejdź do treści

Menu główne:

Zadar to punkt, od którego przedsięwzięliśmy naszą eskapadę do Chorwacji. To jedno z prześlicznych miast tego kraju, które roztacza się poetycznie nad wybrzeżem Adriatyku. To tu mieliśmy także szansę skorzystać z wynajmu jachtu, gdyż w okolicy znajduje się największa lokalna marina.

Zadar na początku nas olśnił – takich miast nie ma rzecz jasna w Polsce, a znakomite wrażenia do tego potęgowała aura, która zaskoczyła nas pozytywnie. Miasto Zadar ma nie budzący wątpliwości powab, który związany jest także z jego wielowiekową historią. Jak dowiedzieliśmy się z informatorów, było ono swego czasu pod zwierzchnictwem Rzymu, później Bizancjum, potem Wenecji, co efektownie odbijają zabytki umieszczone na starówce. Rzymskie forum, mnogie kościoły, efektowne loggie, monastyry, pałace – w Zadarze rzeczywiście jest multum olśniewających zabytków.


W dodatku wstąpiliśmy do Muzeum Archeologicznego. Potem mieliśmy jeszcze szansę rozsmakować się w miejscowej kuchni, a szczególnie rekomenduję tamtejszy likier z wiśni, który nazywa się Marschino – jest wyśmienity! Nasz dzień zakończyliśmy dojazdem do mariny i wkroczyliśmy na nasz jacht. Następny przystanek to Szibenik.
Woda Aqua
Twoje życie, Twoje zdrowie
gromadabialawoda.pl
Gromada Biala Woda PL
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego